ShowcaseImage

Valgus meie ümber inspireerib, meelitab, võimaldab suhelda, määrab meeleolu ja emotsionaalse kvaliteedi...

Kvaliteetne valgustus on tootlikkuse ja võimekuse töövahend

Euroopa Liidu direktiivid näevad ette, et alates 2019. aastast peavad kõik uued ehitatavad riiklikud hooned kuuluma liginullenergiahoonete hulka ning kõik ülejäänud 2 aastat hiljem. Nüüd, 2012. aasta teisel poolel projekteeritakse ja ehitatakse Eestis valdavalt endist viisi energiat raiskavaid hooneid. Kui kütte ja ventilatsiooni osas on mingit arengut märgata, siis ei saa seda öelda valgustusprojektide kohta.

 

 

Valgustusalaseid koolitusi läbi viies olen märganud trendi, et õppima tulevad pigem lõppkasutajad kui elektriprojekteerijad. Kas tõesti on elektervalgustus ja selle energiasäästlik projekteerimine nii lihtne, et ilma teadmisi hankimata suudetakse projekteerida energiatõhusaid lahendusi? Kahtlen selles, sest elektervalgustus koos energiasäästu ja tänapäeva võimalustega ei kuulu ühegi elektriprojekteerijaid ettevalmistava õppeasutuse kohustuslikku programmi! Nii juhtubki, et isegi tellija väga teadlik energiasäästuülesanne projekteerijale ja ehitajale nullitakse järgneva töö käigus. Mitteteadlikud ehitajad püüavad kõigest väest tõestada energiat raiskavate lahenduste eelist energiasäästlike ees, sest ühekordne ostuhind on energiat raiskavast tootest tunduvalt kallim.

 

Lae siit alla terve artikkel PDF formaadis.

Kontakt

Tallinn, 12614, Harju maakond

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 7112 173
+372 5119 708

Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ
Reg.kood 11731729

Külastajaid

Meil on lehel 28 külalist ja 0 liiget

TTIB-st

Nüüdisaegne valgustustehnika areneb pidevalt, luues uute valgustusalaste tehnoloogiate ja juhtimisviiside kasutamisega võimaluse energiasäästuks. Leedtehnoloogia kiire areng nõuab pidevat kursisolekut uute teadmiste rakendamise valdkonnas ning orienteerumist väga erineva kvaliteediga toodete hankimisel. Valguse ja valgustuse mõju tervisele ja töövõimeusele on seni alahinnatud. Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ tegevusalaks on valgustustehnika valdkond pakkudes turvatunnet oma valgustusalaste otsuste langetamisel.