ShowcaseImage

Valgus meie ümber inspireerib, meelitab, võimaldab suhelda, määrab meeleolu ja emotsionaalse kvaliteedi...

Kvaliteetne valgustus on tootlikkuse ja võimekuse töövahend

Elektriala 1.2013Energiasäästu teemat valgustuspaigaldistes on mitmes artiklis käsitletud. Ometi ehitatakse Eestis endist viisi odavalt, mis hiljem käidu ajal kalliks lahenduseks osutub. Seni on jäänud suures valgustusenergia kulus endale teadvustamata hädavalgustuslahenduse osatähtsus. Pole saladuseks see, et odavhankega ehitatud objektide hädavalgustitesse on akud ostetud valgustitest eraldi, sealjuures võimalikult odavalt ning paigaldatud need valgustitesse ise.

Samas ei teata, et valgustitele on standardikohaselt kehtestatud valgustisisene lubatud temperatuur, mis tagab valgustile ja tema komponentidele normaalselt pika tööea, ja ka see, kas tohib konkreetsesse valgustisse akut paigaldada. Isegi kui akut on võimalik valgustisse paigaldada, ei teata tootjale kohustusliku standardi EVS-EN 60598-2-22 nõudeid, mille kohaselt peab tootja tagama lubatud aku mahutavuse ka neljanda tööaasta lõpuks. Seetõttu ei garanteeri valesti valitud akud enamasti juba esimese aasta lõpuks nõutavat tööaega. Hädavalgustitele esitatavaid nõudeid teadmata osutub odavlahendus projekti tellijale lõppkokkuvõttes kalliks nii hädavalgustusest tuleneva küllalt suure tühijooksuenergia, kui ka valesti valitud akude kiire rivist välja langemise tõttu. Akude liigsagedane pealesunnitud väljavahetus on küllalt kallis teenus, rääkimata sellest, et ohu korral pole rivist välja langenud akudest kellelegi kasu.

 

Lae siit alla terve artikkel PDF formaadis.

Kontakt

Tallinn, 12614, Harju maakond

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 7112 173
+372 5119 708

Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ
Reg.kood 11731729

Külastajaid

Meil on lehel 29 külalist ja 0 liiget

TTIB-st

Nüüdisaegne valgustustehnika areneb pidevalt, luues uute valgustusalaste tehnoloogiate ja juhtimisviiside kasutamisega võimaluse energiasäästuks. Leedtehnoloogia kiire areng nõuab pidevat kursisolekut uute teadmiste rakendamise valdkonnas ning orienteerumist väga erineva kvaliteediga toodete hankimisel. Valguse ja valgustuse mõju tervisele ja töövõimeusele on seni alahinnatud. Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ tegevusalaks on valgustustehnika valdkond pakkudes turvatunnet oma valgustusalaste otsuste langetamisel.