ShowcaseImage

Valgus meie ümber inspireerib, meelitab, võimaldab suhelda, määrab meeleolu ja emotsionaalse kvaliteedi...

Kvaliteetne valgustus on tootlikkuse ja võimekuse töövahend

Allalaetavad materjalid

altTehnika ja tehnoloogia arengu kiirenedes vaimustume sageli selle suurtest edusammudest, kuid paraku on igal medalil ka oma pahupool, millest palju ei teata ja seetõttu ka ei räägita.

Ei ole saladuseks see, et leedvalgustus säästab energiat, on sobiva skeemi korral hõlpsalt hämardatav ning ka valguse värve saab muuta vastavalt vajadusele ilma eriliselt keerukaid juhtimissüsteeme omamata.

Paraku on pahupool ka leedvalgusel. Teadupärast on loodusvalguses esindatud kõik valguse lainepikkusalad. Inimene on oma loomult selline, et kui külmem lainepikkusala, st sinine spektriosa tehisvalguses puudub, hakkab vaheajus olev käbinääre mõne tunni pärast tootma vereringesse unehormoone. Silmapõhjas asuv valgustundlik ganglionrakk, mille põhiline aktiivsusala jääb valguse sinise spektriosa ääremaile – umbes 480 nm alasse, lõpetab aga käbinäärmes unehormooni tootmise kohe, kui tehisvalguse sinine spektriosa satub vaatevälja. Sellist valgust eritavad nii meie kuvarid, nutitelefonid, leed- ja paljud teisedki traditsioonilised lambid, mille näiv valgus on valge või sinakas.

 

Lae siit alla terve artikkel PDF formaadis

Kontakt

Tallinn, 12614, Harju maakond

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 7112 173
+372 5119 708

Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ
Reg.kood 11731729

Külastajaid

Meil on lehel 88 külalist ja 0 liiget

TTIB-st

Nüüdisaegne valgustustehnika areneb pidevalt, luues uute valgustusalaste tehnoloogiate ja juhtimisviiside kasutamisega võimaluse energiasäästuks. Leedtehnoloogia kiire areng nõuab pidevat kursisolekut uute teadmiste rakendamise valdkonnas ning orienteerumist väga erineva kvaliteediga toodete hankimisel. Valguse ja valgustuse mõju tervisele ja töövõimeusele on seni alahinnatud. Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ tegevusalaks on valgustustehnika valdkond pakkudes turvatunnet oma valgustusalaste otsuste langetamisel.