ShowcaseImage

Valgus meie ümber inspireerib, meelitab, võimaldab suhelda, määrab meeleolu ja emotsionaalse kvaliteedi...

Kvaliteetne valgustus on tootlikkuse ja võimekuse töövahend

Allalaetavad materjalid

Leedvalgustuse võidukäigust räägitakse juba aastaid, nüüd on hakatud ka Eestis energiasäästu teemale rohkem tähelepanu pöörama – leitakse lahendusi olemasolevatesse energiat raiskavatesse hoonetesse uudse energiasäästliku leedvalgustuse paigaldamiseks.

Valgustite vahetusteemast rohkemat teadmata võib õnnelik leedvalgustuse ehitanu jõuda mõne aasta pärast paraku pettumuseni – valgust ei jagugi enam nii palju, nagu alguses lubati. Probleem algab leedvalgustuse projekteerimisest, kuna tootjad deklareerivad sageli oma leedvalgustitele valgusvoo säileväärtuse 70 % nt 50000 tunni pärast, tähistatuna L70 50000 h. See tähendab, et 50000-nda tunni saabumisel peaksid pooled valgustitest andma veel 70 % esialgsest valgusvoost ja ülejäänud annavad 70st vähem või ei talitle enam üldse. Ühiskondlikes hoonetes hinnatakse valgustuse kasutamist umbes 2500 tundi aastas, seega peaksid selliste näitajatega valgustid tagama nõuetekohase valguslahenduse kuni kahekümneks aastaks. Vastavalt Rahvusvahelise Valgustuskomisjoni CIE hooldeteguri arvutust käsitletavatele standarditele, tähendab see arvutustes suhteliselt väikest hooldetegurit.

Lae siit alla terve artikkel PDF formaadis

Kontakt

Tallinn, 12614, Harju maakond

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 7112 173
+372 5119 708

Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ
Reg.kood 11731729

Külastajaid

Meil on lehel 15 külalist ja 0 liiget

TTIB-st

Nüüdisaegne valgustustehnika areneb pidevalt, luues uute valgustusalaste tehnoloogiate ja juhtimisviiside kasutamisega võimaluse energiasäästuks. Leedtehnoloogia kiire areng nõuab pidevat kursisolekut uute teadmiste rakendamise valdkonnas ning orienteerumist väga erineva kvaliteediga toodete hankimisel. Valguse ja valgustuse mõju tervisele ja töövõimeusele on seni alahinnatud. Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ tegevusalaks on valgustustehnika valdkond pakkudes turvatunnet oma valgustusalaste otsuste langetamisel.