ShowcaseImage

Valgus meie ümber inspireerib, meelitab, võimaldab suhelda, määrab meeleolu ja emotsionaalse kvaliteedi...

Kvaliteetne valgustus on tootlikkuse ja võimekuse töövahend

Innovaatilised hädavalgustuslahendused Hädavalgustuse olemasolu on tasapisi muutunud meie igapäevaelus lahutamatuks kaaslaseks. Ka uues suures kaubanduskeskuses esimest korda olles võib tekkida vahel ahastus, kuidas hoonest ometigi välja saaks. Appi tulevad kohustuslikud evakuatsioonivalgustid oma roheliste jooksvate mehikestega, mis suuna ilusti kätte näitavad, kuigi hädaolukord on ainult enda ajanappuses.

Tõsisemaks läheb olukord aga tõelise hädaohu korral, kui põhivalgustus tulekahju või plahvatusohu tõttu välja lülitub. Seetõttu ongi hädavalgustuse olemasolu kohustuslik kõikjal ametiasutustes, ühiskondlikes hoonetes, tehastes jm. Hädavalgusti on valgusti, mis jätkab ala valgustamist ka võrgupinge kadumisel ning on vajalik selleks, et inimesed pääseksid ohutult hoonest või selle ohtlikust osast välja. Kuid sama oluline on hädavalgustuse olemasolu päästemeeskonnale, kes hoonet tundmata peab suutma hädasolijaid abistada ning neid hoonest välja viia. Hädavalgustuse kohustuslikkus on ka Ehitusseaduses §3 lõike 11 all toodud määruses 315. Hädavalgustuse projekteerimise, ehitamise ja hoolduse kohta on välja antud standardid EVS-EN 1838 ja EVS-EN 50172.

 

Lae siit alla terve artikkel PDF formaadis.

 

Kontakt

Tallinn, 12614, Harju maakond

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 7112 173
+372 5119 708

Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ
Reg.kood 11731729

Külastajaid

Meil on lehel 84 külalist ja 0 liiget

TTIB-st

Nüüdisaegne valgustustehnika areneb pidevalt, luues uute valgustusalaste tehnoloogiate ja juhtimisviiside kasutamisega võimaluse energiasäästuks. Leedtehnoloogia kiire areng nõuab pidevat kursisolekut uute teadmiste rakendamise valdkonnas ning orienteerumist väga erineva kvaliteediga toodete hankimisel. Valguse ja valgustuse mõju tervisele ja töövõimeusele on seni alahinnatud. Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ tegevusalaks on valgustustehnika valdkond pakkudes turvatunnet oma valgustusalaste otsuste langetamisel.