Prindi
Kategooria: Erialased artiklid

Odav ühekordne ostuhindMajanduse rasked ajad sunnivad säästma. Säästa püütakse igal alal. Ka valgustuspaigaldiste valdkonnas küsitatakse müüjalt vaid üksikvalgusti hinda, mitte seda, kui palju kogu lahendus maksma läheb või energiat kulutama hakkab.
Nüüdisaegsed teadmised ja tehnoloogia võimaldavad toota üha tõhusamat valgustite optikat ning valgusviljakamaid lampe, mis koos töötades tõstavad valgustuspaigaldiste efektiivsust, alandades samal ajal tarbitavat energiakulu.

 

 

Nõukogude ajal meeldis meile kangesti tsiteerida inglaste vanasõna: “Me ei ole nii jõukad, et osta odavaid kingi,” sest odavad kingad kippusid tekitama jalgadele rakke vms, mille ravimiseks tuli teha lisakulutusi ravimitele ja ajale moodustades ühtekokku koos närvikuluga märksa suurema väljamineku. Nüüd, kui meil on olemas valik, kas hankida valgustuspaigaldis odava raha eest, et täita minimaalsed valgustustehnilised nõuded ning maksta kinni suur energiakulu valgustuse pideval kasutamisel või kulutada pigem rohkem raha valgustite hankimisel, mille energiakulu on tunduvalt väiksem, oleme aga eelpool mainitud vanasõna unustanud. Miks on uut tüüpi valgustid märksa kallimad kui 10–15 aastat tagasi kasutusel olnud valgustid?

 

Lae siit alla terve artikkel PDF formaadis.