ShowcaseImage

Valgus meie ümber inspireerib, meelitab, võimaldab suhelda, määrab meeleolu ja emotsionaalse kvaliteedi...

Kvaliteetne valgustus on tootlikkuse ja võimekuse töövahend

keskonnatehnika nr 5, 2012HÕÕGLAMPIDE turult kadumine tekitab segadust tarbijates, kes ei oska enam kaupluses lambiriiulilt endale lampi valida. Veelgi enam, räägitakse, et asemele pakutavad kompaktluminofoorlambid, rahvakeeles „säästukad”, on kõrgele hinnale vaatamata viletsa kvaliteediga, süttivad kaua jms. Millega siis asendada hõõglambid?


Hõõglambi valgus on hubaselt kollane ning toob soojad värvitoonid hästi esile. Hõõglambile sarnase spektriga on halogeenlambid, mis oma olemuselt on samuti hõõglambid, kuid nende lampide hõõgniidi ümber on halogeene sisaldav kapsel, mis aeglustab volframhõõgniidi kiiret läbipõlemist vähemalt kaks korda. Kuigi ebapopulaarse Euroopa direktiiviga 244 18.03.2009 keelati Euroopa tarbeks toota või sisse tuua halogeenlampe, mille energiamärgis on viletsam kui C, võib neid siiski aeg-ajalt mõnes kaupluses kohata. Peab teadma, et Cst madalama energiamärgisega halogeenlampi, mis on hõõglambiga sama võimsusega, ei tohi igasse valgustisse kolvi kuumuse tõttu panna, sest vanemat tüüpi halogeenlambid on hõõglambist tulisemad ning võivad põhjustada tulekahju. Direktiiviga lubatud energiaklass C alla kuuluvatel halogeenlampidel on kolvitemperatuur ekvivalentse hõõglambi omast madalam, sest halogeenina kasutatakse kapslis ksenooni, mis aitab soojuskadusid vähendada ja seeläbi toota halogeenlampe energiasäästlikumana. Väikepingehalogeenlampide puhul suudetakse energiat veelgi rohkem säästa tänu erilisele infrapunakattele lambi siseküljel, mis võimaldab halogeenlampe toota ka energiaklassiga B.

 

Lae siit alla terve artikkel PDF formaadis.

Kontakt

Tallinn, 12614, Harju maakond

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 7112 173
+372 5119 708

Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ
Reg.kood 11731729

Külastajaid

Meil on lehel 74 külalist ja 0 liiget

TTIB-st

Nüüdisaegne valgustustehnika areneb pidevalt, luues uute valgustusalaste tehnoloogiate ja juhtimisviiside kasutamisega võimaluse energiasäästuks. Leedtehnoloogia kiire areng nõuab pidevat kursisolekut uute teadmiste rakendamise valdkonnas ning orienteerumist väga erineva kvaliteediga toodete hankimisel. Valguse ja valgustuse mõju tervisele ja töövõimeusele on seni alahinnatud. Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ tegevusalaks on valgustustehnika valdkond pakkudes turvatunnet oma valgustusalaste otsuste langetamisel.