valgustustehnika

Raamat on mõeldud tehnikaala üliõpilastele praktilise valgustustehnika õpikuna. Raamatu I osa sobib kasutamiseks ka teistel erialadel, kus valgustuse projekteerimise või plaanimisega kokkupuudet on.

Pole ühtki ruumi, mis ei vajaks tehisvalgustust. Kvaliteetse valgustusprojekti teostamiseks ei piisa juhuslike valgustite ja lampide valikust ruumi nende välimuse järgi, vaid on vaja eelteadmisi lampide ja valgustite valikuks sõltuvalt ruumi keskkonnast ja otstarbest. Tuleb arvestada ka psühholoogilisi tegureid, mis mõjutavad inimest eri valgustusoludes sõltuvalt ruumi kliimast.

Kuna tänapäeva valgustustehnika areneb väga kiiresti, on käesolevasse õpikusse püütud koondada igapäeva valgustustehnika põhialused, sellele järgnevasse teise ossa on aga kavandatud juhised valgustusstandardite kasutamise kohta ning valgustuse juhtimisvõimaluste, hädavalgustuse lahendusvõimaluste jms. Käsitlemine.

Kõik märkused ja soovitused käesoleva raamatu kohta on teretulnud ning aitavad kaasa järgmiste trükkide koostamisel.

Suur osa raamatust põhineb autori töökogemustel aktsiaseltsis Glamox HE aastail 1994-2009.

Autor avaldab suurimat tänu emeriitprofessor Endel Ristheinale raamatu käsikirja põhjaliku läbivaatamise ning märkuste eest ja Gädvi Tammannile raamatu eeskujuliku kujundamise eest.

 

Valgustustehnika I on müügil TTÜ Jõuelektroonika Instituudis. Hind koos käibemaksuga 9 euri.

Kontakt

Tallinn, 12614, Harju maakond

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 5119 708

Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ
Reg.kood 11731729

Külastajaid

Meil on lehel 11 külalist ja 0 liiget

TTIB-st

Nüüdisaegne valgustustehnika areneb pidevalt, luues uute valgustusalaste tehnoloogiate ja juhtimisviiside kasutamisega võimaluse energiasäästuks. Leedtehnoloogia kiire areng nõuab pidevat kursisolekut uute teadmiste rakendamise valdkonnas ning orienteerumist väga erineva kvaliteediga toodete hankimisel. Valguse ja valgustuse mõju tervisele ja töövõimekusele on seni alahinnatud. Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ tegevusalaks on valgustustehnika valdkond pakkudes turvatunnet oma valgustusalaste otsuste langetamisel.