Raamat on mõeldud tehnikaala üliõpilastele praktilise valgustustehnika õpikuna. Raamatu I osa sobib kasutamiseks ka teistel erialadel, kus valgustuse projekteerimise või plaanimisega kokkupuudet on.
Pole ühtki ruumi, mis ei vajaks tehisvalgustust. Kvaliteetse valgustusprojekti teostamiseks ei piisa juhuslike valgustite ja lampide valikust ruumi nende välimuse järgi, vaid on vaja eelteadmisi lampide ja valgustite valikuks sõltuvalt ruumi keskkonnast ja otstarbest. Tuleb arvestada ka psühholoogilisi tegureid, mis mõjutavad inimest eri valgustusoludes sõltuvalt ruumi kliimast.
Kuna tänapäeva valgustustehnika areneb väga kiiresti, on käesolevasse õpikusse püütud koondada igapäeva valgustustehnika põhialused, sellele järgnevasse teise ossa on aga kavandatud juhised valgustusstandardite kasutamise kohta ning valgustuse juhtimisvõimaluste, hädavalgustuse lahendusvõimaluste jms. Käsitlemine.
Kõik märkused ja soovitused käesoleva raamatu kohta on teretulnud ning aitavad kaasa järgmiste trükkide koostamisel.
Suur osa raamatust põhineb autori töökogemustel aktsiaseltsis Glamox HE aastail 1994-2009.
Autor avaldab suurimat tänu emeriitprofessor Endel Ristheinale raamatu käsikirja põhjaliku läbivaatamise ning märkuste eest ja Gädvi Tammannile raamatu eeskujuliku kujundamise eest.
Valgustustehnika I on müügil TTÜ Jõuelektroonika Instituudis.