...Leedtehnoloogia kiire areng ja selle kiire kasutusele võtmine on toonud paljudele inimestele probleeme kas ööpäevarütmi segipaiskumises või silmadele langenud liigses koormuses. Et tehnoloogia areng ei rikuks me tervist, on oluline teada, kuidas end kaitsta. Eriti oluline on seda teemat teada väikelaste vanematel.Lähemalt saab teemast lugeda Elektriala numbritest 4 ja 5. 2017. Artiklid leiab ka kodulehelt erialaste artiklite alt Lisateave: 2019. a. kevadel andis CIE välja ametliku pressiteate selle kohta, et sinispektrit on loodusvalguses sadu kordi rohkem, kui sisevalgustuses ning kui ei teki probleeme liigse valgusräigusega, ei tohiks sinivalgusrisk mõjutada terve inimese nägemist. Laste ja vanurite silmad on aga märksa tundlikumad ja alluvad teistele reeglitele.


... valgustusele kuluvat energiat on võimalik kokku hoida mitmel viisil: valgustuse juhtimine sõltuvalt päevavalgusest ja/või inimeste kohalolekust, aga ka lihtsalt paigaldades parema optikaga valgusteid, mille kõrgem talitluslik kasutegur teeb valgusti töö efektiivsemaks võimaldades samal ajal sageli vähendada kasutatavat lampide võimsust. Samas tuleb teada, et leedvalgustitele ei ole veel LOR väärtuse jaoks valemit välja töötatud, mistõttu leedvalgustite tootelehtedel olev LOR väärtus võib olla eksitav. Kuidas projektides arvestada valgustusenergia osatähtsust õpetab standard EVS-EN 15193:2017, mida saab hankida Standardikeskusest. 


... kehtiva Ehitusseadustiku kohaselt tuleb valgustuspaigaldis välja ehitada energiatõhusalt ja ehitaja ei tohi omatahtsi teha muudatusi neid tellijaga kooskõlastamata. Vajadusel tuleb teostada uus energiatõhususe arvutus. Kehtivat Ehitusseadustikku vt. siit 


..."Hoone energiatõhususe miinimumnõuded", vastu võetud 11.12.2018 nr 63 . Kehtivat määrust saab lugeda siit.

 ... Hoonete energiatõhususe arvutamise metoodika kohta on ehitusseadustiku raames välja antud ja vastu võetud 5.06.2015 uus määrus 58, mis hakkas kehtima 01.07.2015 ja millega saab tutvuda siin

Alamkategooriaid

Kontakt

Tallinn, 12614, Harju maakond

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 5119 708

Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ
Reg.kood 11731729

Külastajaid

Meil on lehel 19 külalist ja 0 liiget

TTIB-st

Nüüdisaegne valgustustehnika areneb pidevalt, luues uute valgustusalaste tehnoloogiate ja juhtimisviiside kasutamisega võimaluse energiasäästuks. Leedtehnoloogia kiire areng nõuab pidevat kursisolekut uute teadmiste rakendamise valdkonnas ning orienteerumist väga erineva kvaliteediga toodete hankimisel. Valguse ja valgustuse mõju tervisele ja töövõimekusele on seni alahinnatud. Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ tegevusalaks on valgustustehnika valdkond pakkudes turvatunnet oma valgustusalaste otsuste langetamisel.